tipy na výlety - Tábor

V okolí Radimovic i Tábora je spousta možností výletů jak pěšky, na kole i autem a po domluvě jízdy na koních.

Za návštěvu rozhodně stojí město Tábor (7km). Zde najdete spoustu památek např. hrad Kotnov, husitské muzeum, táborské podzemí - katakomby, kostelní věž na náměstí, procházka kolem nejstarší vodní nádrže v Čechách Jordán, botanická zahrada, radniční galerie, Muzea lega a čokolády a jiné... Vodní nádrž Jordán je po celkové rekonstrukci a je zde možnost koupání - plovárna s písečnou pláží nebo táborský aquapark.

V okolí města pak např. zřícenina hradů Choustník, Kozí hrádek, Dobronice u Bechyně, Příběnice, Borotín. Zámek Červená lhota, Chýnovské jeskyně, Knížecí rybník, Chotoviny a pro autoturisty dostupné a zajímavé cíle jako např. České Budějovic, Český Krumlov, Lipno, zámky Hluboká nad Vltavou, Orlík a Zvíkov.

20 km od Radimovic u Tábora se nachází lyžařský areál Monínec, kde je sjezdovka a spousta zimních i letních atrakcí jak pro děti tak dospělé. V blízkosti Monínce je golfové hřiště.

Dále se nachází v okolí Radimovic spousta cyklostezek a stezek pro pěší. Krásnou procházku si můžete dopřát přímo v Radimovicích v místních lesích (možnost houbaření) a kolem rybníků. Přímo v Radimovicích je po domluvě možnost jízd na koních a ustájení koní. Cca 800m od Radimovic je možnost občerstvení a koupání ve vodní nádrži Košín. Další občerstvení také cca 800m od ubytování v obci Nasavrky.